Fizjotech - Kolarstwo Tandemowe
ARCHIWUM 2008 r.
Team Logo
AKTUALNOŚCI

W dniach 23-24 sierpień odbyły się szosowe Mistrzostwa Polski. Do zawodów przystąpiły dwa nasze tandemy Dagna Nowak w parze z Martą Skowron i Sylwester Matusiak w parze z Damianem Szumigajem. Pierwszego dnia rywalizacji odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie około 25 km. W tej specjalności bardzo dobrze spisały się nasze zawodniczki, które wykręciły drugi czas i tym samym wywalczyły tytuł Vice Mistrzyń Polski. Nasza męska załoga spisała się nieco gorzej i w tej próbie zajęła 5 lokatę. Kolejnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 90 km. W tej próbie ponownie dobrze spisały się nasze zawodniczki i podobnie jak poprzedniego dnia zdobyły srebrny medal. Nasza męska załoga ponownie wywalczyła 5 lokate.

AKTUALNOŚCI

Kolejną imprezą, w której startowali nasi kolarze był to etapowy wyścig w Polanicy Zdrój "O Puchar Starosty Kłodzkiego" (15-16 sierpień). Zawody rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas, w której nasz tandem w składzie Sylwester Matusiak - Damian Szumigaj zajęła 6 miejsce. Tego samego dnia odbyła się drugi etap w postaci wyścigu ze startu wspólnego na dystansie około 100 km. Etap rozgrywany był przy fatalnej pogodzie. Było zimno oraz padał deszcz. Trasa wyścigu byłą bardzo pofałdowana. W takich warunkach nasi kolarze wywalczyli 4 lokatę i w klasyfikacji generalnej awansowali na 5 lokatę. Kolejnego dnia odbył się 3 i ostatni etap wyścigu. Zawodnicy mieli do pokonania około 90 km. W tej próbie na końcówce naszym zawodnikom zabrakło sił i przyjechali oni na metę za pierwszą grupka kolarzy. W klasyfikacji generalnej nasza załoga utrzymała 5 lokatę.

 

AKTUALNOŚCI


Miło jest nam poinformować, iż nasz tandem w składzie Sylwester Matusiak - Damian Szumigaj przywieźli z Torowych Mistrzostw Polski (19-20 lipiec) 3 medale. Zawody trwały 2 dni i rozpoczęły się eliminacjami sprintu. Po tej próbie przyszedł czas na wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego. Nasi zawodnicy pojechali rewelacyjnie ustanawiając swój rekord życiowy, i z czasem 1.09.030 zdobyli tytuł MISTRZÓW POLSKI !. Ostatnia konkurencja tego dnia były to eliminacje na 4 km. Kolejnego dnia zawody rozpoczęły się od półfinałów sprintu. Nasza załoga pokonała 2:0 swoich rywali i weszła do finału. W decydujących biegach nasi kolarze nie sprostali rywalom i zajęli 2 miejsce - Vice Mistrzowie Polski. Ostatnią konkurencją, w jakiej startował nasz tandem był to finał B na 4 km - bieg o brązowy medal. Z powodu, iż konkurenci nie stanęli na starcie nasza załoga walkowerem zajęła 3 miejsce i tym samym tytuł II Vice Mistrzów Polski. W zawodach brały też udział nasze zawodniczki. Niestety z braku innych konkurentem startowały one po za konkurencją.

AKTUALNOŚCI


Nasz klub wzbogacił się o drugi tandem, w składzie, którego będą zasiadać pilotka - Dagna Nowak i zawodniczka - Marta Skowron. Liczymy, na dobre występy naszych reprezentantek na zbliżających się Mistrzostwach Polski.

AKTUALNOŚCI


W dniach 5-6 lipca nasi zawodnicy(Sylwester Matusiak, Damin Szumigaj) brali udział w Pucharze Świata w Hiszpanii. Wyścig odbywał się w okolicach Segivii i składał się ze startu wspólnego oraz jazdy indywidualnej na czas. Dla naszych kolarzy był to debiut w imprezie pucharowej o randze międzynarodowej. Pierwszego dnia zawodnicy mieli do pokonania 80 km na trudnej pofałdowanej rundzie. Upalny dzień, oraz wymagająca trasa wyraźnie dały się we znaki załodze naszego tandemu, co zaowocowało miejscem po za pierwszą dziesiątką. Kolejnego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. W tej specjalności nasi kolarze również nie zdołali zająć wysokiej lokaty. Wyniki osiągnięte w zawodach, oraz pierwsze punkty Pucharu Świata zmotywowały naszych tandemistów do dalszej pracy.

AKTUALNOŚCI


W dniach 20 - 22 czerwca odbył się etapowy wyścig "O Puchar Prezydenta Poznania", w którym brali udział nasi zawodnicy w składzie pilot - Sylwester Matusiak zawodnik - Damian Szumigaj. Pierwszego dnia rywalizacji odbyły się 2 etapy. Wyścig rozpoczął się indywidualną jazdą na czas na dystansie 12 km. Trasa była wytyczona na poligonie w Biedrusku. W tej próbie nasza załoga pojechała przyzwoicie zajmując drugie miejsce z niewielką stratą do zwycięzcy. Tego samego dnia odbył się kolejny etap w postaci wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 80 km. Kolarze mieli do pokonania kilkanaście okrążeń na samochodowym torze w Poznaniu. Nasi zawodnicy jechali czujnie, lecz na 8 km przed metą niestety opuściło ich szczęście. Przebita dętka, i mały dystans do mety sprawił, iż stracili oni pozycję vice-lidera wyścigu. Kolejnego dnia odbył się trzeci etap imprezy o długości 100 km. Nasz tandem stanął na starcie w bojowych nastrojach. Kolarze rywalizowali przy nienajlepszej pogodzie. Chłodny dzień i zachmurzone niebo sprawiło, że przez sporą część wyścigu zawodnicy jechali w miarę spokojnie. Atak naszych kolarzy na kilka kilometrów przed meta nie powiódł się i tego dnia nasz tandem ukończy rywalizację na trzecim miejscu. Ostatniego dnia zawodów nasz tandem rywalizował na dystansie 78 km. W tym dniu nasi kolarze kilkanaście razy atakowali, lecz za każdym razem rywale nie dali się zaskoczyć. W rezultacie na metę przyjechała rozciągnięta grupa. Nasi kolarze wyraźnie zmęczeni wcześniejszymi atakami zajęli miejsce poza podium. Finalnie nasi zawodnicy nie mogą zaliczyć tego wyścigu do udanych. Defekt roweru na drugim etapie wyraźnie źle wpłynął na dalszą rywalizację i zaowocował jedynie 6 lokatą.

AKTUALNOŚCI


Miło jest nam poinformować, iż nasza załoga tandemowa w składzie Sylwester Matusiak, Damian Szumigaj odniosła kolejne zwycięstwo!. Tym razem nasza ekipa wybrała się na wyścig do Suchego Lasu koło Poznania 24-25.05.2008 r. Zawody składały się z dwóch części. Pierwszego dnia w sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas, w której nasi kolarza zajęli 2 miejsce. Kolejnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego. Zawodnicy mieli do pokonania 6 pofałdowane rundy kończących się finiszem pod wzniesienie. Nasi kolarze potwierdzili teorię, że zdecydowanie lepiej czują się podczas wyścigów ze startu wspólnego i odnieśli pewne zwycięstwo.

AKTUALNOŚCI


Miło jest nam poinformować, iż nasza załoga tandemowa w składzie Sylwester Matusiak, Damian Szumigaj odniosła 2 z rzędu zwycięstwo!. Tym razem nasza ekipa wybrała się na wyścig do Zamościa 10-11.05.2008 r. Zawody składały się z dwóch części. Pierwszego dnia w Sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas, niestety w tym dniu defekt roweru wyeliminował naszych kolarzy z walki o podium. Kolejnego dnia odbył się start wspólny na dystansie 86 km. Zawodnicy mieli do pokonania 4 pofałdowane rundy kończące się 100 metrowym finiszem pod wzniesienie. Niedziela okazała się bardziej szczęśliwa i nasz tandem bez problemów dotarł do mety. O zwycięstwie zdecydował finisz z grupy. Na ostatnich kilkuset metrach czujna jazda naszej ekipy zaowocowała doskonałą pozycją do ataku. Na około 150 metrów przed metą nasi kolarze rozpoczęli sprint i nie pozwolili już się wyprzedzić aż do samej mety.

Wyniki klasyfikacji generalnej

miejsce
zawodnicy
klub
1.
Sylwester Matusiak
Damian Szumigaj
Fizjotech Warszawa
2.
Arkadiusz Garczarek
Przemysław Wegner
Razem Poznań
3.
Dariusz Flak
Andrzej Zając
Cross Opole

 

AKTUALNOŚCI


Miło jest nam poinformować, iż w długi weekend majowy nasza załoga tandemowa w składzie Sylwester Matusia i Damian Szumigaj wygrała XI Wyścig Kolarski Tandemów o Puchar Marszałka Lubelszczyzny Biała Podlaska - Firlej. Zawody składały się z 5 etapów. Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie około 5 km. W tej próbie nas tandem okazał się najlepszy i objął prowadzenie w wyścigu. Kolejnego dnia przy bardzo złej pogodzie (deszcz, wiatr) kolarze rywalizowali na starcie wspólnym na dystansie około 91 km. Na tym etapie brawurowa jazda naszych kolarzy doprowadziła do kolejnego zwycięstwa etapowego, oraz umocnieniu się na pozycji lidera. Trzeci etap miał się odbyć w równie niesprzyjających warunkach pogodowych, co dnia poprzedniego, lecz z powodu "zalania" trasy etap został odwołany. Tego samego dnia po południu odbył się czwarty etap zawodów w postaci jazdy indywidualnej na czas na dystansie około 11 km. I tym razem kolarze rywalizowali w obfitych opadach deszczu, co nie przeszkodziło naszemu tandemowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa etapowego, a co za tym idzie powiększenia przewagi czasowej nad najgroźniejszymi rywalami. Ostatniego dnia zawodów kolarze stanieli na starcie piątego etapu. W tym dniu zawodnicy mieli do pokonania wyścig ze startu wspólnego o długości około 50 km. W tym dniu pogoda okazała się łaskawa dla tandemistów i na całej trasie świeciło słońce. Nasza załogo pomimo problemów technicznych zdołała ukończyć etap na drugim miejscu. Ten wynik wystarczył do odniesienia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Wyniki klasyfikacji generalnej

miejsce
zawodnicy
klub
czas
1.
Sylwester Matusiak
Damian Szumigaj
Fizjotech Warszawa
2,42,38
2.
Łukasz Tunkiewicz
Emil Stopierzyński
OKS WiM Olsztyn
2,45,00
3.
Andrzej Ramza
Marek Groszkowski
KKFSiTNiS Cross Warszawa
2,45,05
4.
Patryk Badura
Marek Szydłowski
OKS WiM Olsztyn
2,45,41
5.
Robert Kiszka
Przemysław Jańczura
Razem Poznań
2,46,07
6.
Wioletta Ostrowska
Ewa Wiśniewska
OKS WiM Olsztyn
2,46,48
7.
Paweł Kazanowski
Łukasz Dobrzański
Hetman Lublin
2,46,49
8.
Henryk Kiszka
Bogusław Wardak
Razem Poznań
2,46,55
9.
Jacek Michura
Józef Plichta
Sudety Kłodzko
2,47,19
10.
Michał Ładniak
Marcin Polak
Hetman Lublin
2,47,54
11.
Paweł Czupryn
Tomasz Gieroba
Hetman Lublin
2,50,55
12.
Dawid Legierski
Bartłomiej Rdzań
Bryza Szczecin
3,09,04
13.
Paweł Dołasiński
Sylwester Dołasiński
Bryza Szczecin
3,21,35
14.
Tomasz Sczygieł
Andrzej Góźdż
Hetman Lublin
3,23,17
15.
Aleksander Kmita
Tomasz Machałek
Hetman Lublin
4,10,23
16.
Piotr Zachoszcz
Zbigniew Bomba
Bryza Szczecin
4,11,22
17.
Andrzej Bardadin
Ewa Bilewicz
Hetman Lublin
4,19,27
AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zgrupowania naszych zawodników na CYPRZE !
AKTUALNOŚCI

Okres przygotowań dobiegł końca, i już jutro nasi zawodnicy wyjeżdżają na weekendowy wyścig w Ełku. Zawody będą się składać z dwóch etapów. W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas a w niedzielę start wspólny. Liczymy na dobry występ szczególnie na starcie wspólnym.
AKTUALNOŚCI

a

Kolejnym etapem przygotowań naszych kolarzy będzie obóz treningowy na Cyprze. Zgrupowanie rozpocznie się 12.03.2008 i potrwa do 26.03.2008 r.
 
AKTUALNOŚCI

Miło jest nam poinformować, iż w dniu 06.02.2008 r. w myśl decyzji prezydium nasz Klub został przyjęty do Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS
AKTUALNOŚCI

Zimowe przygotowania do sezonu letniego czas zacząć. Niebawem, bo już od najbliższego piątku nasi kolarze będą przebywać na obozie kondycyjnym w Ustroniu. Zgrupowanie rozpoczyna się 08.02.2008 r. i potrwa do 17.02.2008 r. Po za głównym treningiem rowerowym przewidziane są również zajęcia na basenie, siłowni czy jak śnieg dopisze na nartach.
AKTUALNOŚCI
Projekt Stroju

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyścigu z Poznania

<<< galeria >>>

 Team Logo